Ahhoz, hogy képesek legyünk elérni a szervezetünk számára ideális testtömeg az esetek többségében javítani kell a táplálkozáson, fokozni kell a testmozgást és gyakran egyéb életvezetési tanácsokra is szükség van. Ugyanis az életmód váltás nem egyszerű folyamat, sok esetben csakis szakértő bevonásával kivitelezhető, azonban a kitartás és az elhivatottság minden esetben kulcs tényező. Kérdés azonban, hogy hogyan is kezdjünk hozzá? Fontos tudni, hogy azok az étkezési szokások, amelyek nagyban hozzájárulnak a sikeres fogyáshoz, elsősorban az összkalória bevitel csökkentését célozzák meg.
A kalóriabevitel csökkentése azonban egyrészt nem könnyű, másrészt több módja is ismeretes: az egyik, hogyha több növényi eredetű táplálékot, úgy, mint gyümölcsöt, zöldséget és teljes kiőrlésű gabonát fogyasztunk, ezek ugyanis a térfogatuknak köszönhetően telítettség érzetet biztosítanak, ugyanakkor tápanyagtartalmuk jóval kisebb. Ezen kívül a növények jóval több rostot is tartalmaznak, így serkentik a bélmozgást. Fontos, hogy az életmód váltás egy tudatos döntés legyen, hiszen lényegi kérdés, hogy ne csak aktuálisan, hanem életvitelszerűen táplálkozzunk változatosan és persze rendszeresen. Emellett pedig fontos, hogy korlátozzuk vagy szüntessük meg a cukor bevitelt illetve mérsékeljük a szénhidrátok fogyasztását.
Ahhoz, hogy az életmód váltás sikeres legyen több változásra is szükség van, ugyanis biztos, hogy nagyban módosítanunk kell, az étkezésünkön illetve nem árt, sőt egyenesen ajánlott heti háromszor legalább egy órát mozogni. Ez lehet kezdetben séta, vagy bicikli, később, pedig ha már fizikálisan is jobban vagyunk keményebb erőnléti edzés. Fontos tudnivaló, hogy az életmód váltás nem kényszer, ez fejben dől el, így csakis mi saját magunk juthatunk el arra a pontra, hogy változtatni kell. Persze komolyabb egészségügyi és fizikai tényezők is közrejátszhatnak, de a döntés egyedül a mi kezünkben van. Ha pedig úgy érezzük, egyedül nem megy, tudatosítsuk magunkban, hogy szakértői segítséget kérni nem szégyen.